co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, zladygin, Michał Kowalski, Jerzy

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2405
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

co właśnie wywołałeś?

Post autor: mrek »

Imperitus pisze: 26 cze 2024, 08:44 kiedy wszyscy ślepią w ekrany bo mecz
No ale to już się skończyło. Mówię, nie jako kibic, którym nie jestem. Kolega wślepiający mi mówił z płaczem.

A na tłumy polecam poranek pierwszego dnia Bożego Narodzenia, oczywiście jeśli pogoda pozwala. Po Krakowie ok 9:00 przemykają tylko gdzieniegdzie zbłąkani turyści. poszukujący z obłędem w oczach, otwartej kawiarni z kawą.
Nie polecam natomiast używać w tym celu... pandemii.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5824
Rejestracja: 11 maja 2017, 10:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 26 cze 2024, 08:44 Kamera 4x5 staje się nagle wcale dyskretna, nawet na gwarnej toruńskiej starówce, kiedy wszyscy ślepią w ekrany bo mecz
Po Euro też raczej zainteresowania nie będzie. Co najwyżej jakaś panienka zapyta kiedy będzie w TV włażąc w kadr ;-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2136
Rejestracja: 02 sie 2018, 00:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 26 cze 2024, 11:53 Co najwyżej jakaś panienka zapyta kiedy będzie w TV włażąc w kadr ;-)
Co starsi jeszcze się orientują że wchodzą w kadr i szybko się usuwają, ale młodsi chyba biorą to za niwelator albo teodolit, bo stoją jak gdyby nigdy nic.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5602
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

wywołałem samowtór Kodaka 400-2TMY i Kodaka 400TX w PC-TEA+KBr. oprócz tego, że niedoświetliłem T-MAX'a, to całkiem znośnie.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Jerzy
-# jr admin
Posty: 1356
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Jerzy »

Ilforda HP5+ 120 w D-76 1+1, wygląda nieźle i Legacy 100 135 w w D-76 1+1, strasznie ciemno. Chyba trochę zaświetliłem przy mocowaniu się z źle uciętą końcówką i szpulą koreksu :(
I'm Winston Wolf. I solve problems.

http://foto.ujerzego.pl
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1941
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Fomapan 100@100 mały obrazek. Wołany w pozyskanym ORWO R09. Termin przydatności nieznany, chociaż częściowo daje się coś odczytać ze stempla. Prawdopodobnie "marzec 94". Dla pewności przefiltrowany dwukrotnie. Brak osadu w butli (1 l.) i na bibule filtracyjnej. Kolor: w typie "americano" ale pod światło "przezroczysty". Przyjąłem czas dla Rodinala i roztwór 1:50. Moim zdaniem trochę brakuje w cieniach. Gdyby przyjąć rozcieńczenie 1:40 (jak zalecało ORWO) to chyba byłoby ok.
W sieci znalazłem twierdzenia, że ORWO R09 jet trwalszy niż Rodinal Agfy i bardziej stabilny w pracy przy małych rozcieńczeniach.
https://myvimu.com/blog/agent-r09-czyli ... wolywacza/
oraz
https://fluxspott.blogspot.com/2016/04/ ... o-r09.html

Moją Fomę 100 wołałem w 22°C przez 7'15'' jako czas wyjściowy dla 20°C przyjąłem jak zawsze 9'.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 500
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

co właśnie wywołałeś?

Post autor: EE2 »

Dobrze wiedzieć, że zdobyczny R09 działa :-) Ja jeszcze nie testowałem. Czy mógłbyś wrzucić jakiś przykładowy skan negatywu wywołanego przy użyciu tego wywoływacza?
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1941
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Proszę bardzo. "Skany" zrobione smarkiem Redmi 9 na tle okna z rozpraszaczem zrobionym z kartki papieru do drukarki (nic innego nie było "pod ręką". Tak jak wyszło z fotoaparatu.
fot. 01.jpg
fot.02.jpg
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
EE2
-#
Posty: 500
Rejestracja: 21 lut 2022, 20:56
Lokalizacja: Stęszew

co właśnie wywołałeś?

Post autor: EE2 »

Troszeczkę niedowołane, czy tylko mi się wydaje?
Praktica EE2, Praktica MTL5, Praktica PLC3, Praktisix IIA, Yashica FX3 Super 2000, Minolta 7000 AF i Canon EOS 300 :-)
Oprócz tego trochę szkieł głównie spod znaku Pentaconu i trochę innych akcesoriów foto - więcej sprzętu niż talentu ;-)
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1941
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

No przecież pisałem o tym w poprzednim poście :-P
Ale po zeskanowaniu Minoltą Dual daje się bardzo ładnie przygotować w LR do ewentualnego druku. ;-)
Fan Pentax'a.
darekdp1
-#
Posty: 246
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

co właśnie wywołałeś?

Post autor: darekdp1 »

Dawno nie robiłem nic dużego. Foma 100 w Wehner Entwickler (6x9). Papier Foma RC mat z rolki.
Załączniki
Most.jpg
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1941
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Foma 100@200 wołana w ORWO R09 w 23°C przez 10min. Roztwór 1:40. Zrobiłem taki mini test "półklatkowca" jakim jest AGAT 18. Mój liczy dobre 40 lat ale był niemal nieużywany. O dziwo działa poprawnie. W słoneczny dzień wszystko jest ok. Przy fotkach w innych warunkach trzeba odpowiednio dobrać symbol pogody dla danej sceny i niekoniecznie jest to symbol "słoneczka" gdy robimy w cieniu przy słonecznej pogodzie. Trzeba więc mieć nieco podstawowej wiedzy o naświetlaniu. Zaskoczyła mnie regularność odstępów pomiędzy "półklatkami". Ogólnie film wyszedł ok. ORWO R09 działa jak powinien.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1941
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Kilka skanów klatek z filmu jak wyżej. prosto z Minolty Dual na ustawieniach neutralnych. Kadry oczywiście dość przypadkowe, wykonane dla testów aparatu i wywoływacza.
fot 01a.jpg
fot 03a.jpg
fot 05a.jpg
fot 08a.jpg
Fan Pentax'a.
miki11
-#
Posty: 1591
Rejestracja: 09 lut 2022, 13:47

co właśnie wywołałeś?

Post autor: miki11 »

powalos, fan Pentax'a, a robi Minoltą? :-) Myślałem, że Minolta to u mnie rządzi.
_________________
Łatwe nie cieszy
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1068
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Henry »

Po roku przerwy w końcu coś wywołałem - testową rolkę T-Max 400 w HC-110. Oczywiście wszystkie negatywy mam przeterminowane... :roll: I znowu wydatki...
ODPOWIEDZ